Restaurants near Main Market Square

Smaczna kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Pośród szerokich wariantów, które proponuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie dania

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. zobacz Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, tortellini, minestrone i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *